QATE

این کارها چروکتان می کند !

 

 

 

 

 

پیری امری اجتناب ناپذیر میباشد و هیچکس نمی‌تواند از آن فرار کند اما می‌توان با انجام برخی کار‌ها از پیری زودرس جلوگیری کرد.

 

به طور کلی به گذر زمان پیر شدن می‌گوییم. این پیر شدن می‌تواند با مریضی‌های مختلفی نیز همراه باشد. گاهی نیز به دلایلی پنهان شما زود‌تر پیر می‌شوید. در اینجا به تعدادی از دلایلی که شاید نمی‌دانید اما در زود‌تر پیر شدن شما موثر هستند اشاره می‌کنیم:

 

تماشای تلویزیون

 

همانطور که می‌دانید نشستن در مقابل تلویزیون می‌تواند باعث چاقی شود اما امکان دارد این را ندانید که تلوزیون باعث پیر شدن و کاهش عمر شما نیز می‌شود. طبق تحقیقات به عمل آمده، هر یک ساعت که شما تلوزیون تماشا می‌کنید ۲۲ دقیقه از عمرتان کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر آن احتمال ابتلا به آلزایمر نیز در شما افزایش می‌یابد.

 

نوشیدن مایعات از بطری با استفاده از نی

 

نوشیدن برخی از مایعات مانند نوشابه‌ها می‌توانند به جسم شما بسیار صدمه وارد کنند اما طریقه نوشیدن این نوشابه‌ها نیز بسیار اساسی است. نوشیدن از بطری و یا با استفاده از نی می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک در صورت شما بشود پس همیشه سعی کنید تا با لیوان آب بنوشید.

 

زیاد یا کم ورزش کردن

 

ورزش برای سلامتی بسیار مفید و حقیقتی انکار ناپذیر است. همه ما به خوبی می‌دانیم که ورزش می‌تواند جسم ما را سالم و جوان نگه دارد و علاوه بر آن می‌تواند از آلزایمر و بیماری‌های پوستی و غیره جلوگیری کند. البته توجه داشته باشید که ورزش نیز باید به مقدار متوسطی انجام شود زیرا بیش از حد ورزش کردن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی همچون آرتروز در جسم شما شود.

 

سیستم گرمایشی

 

در فصل‌هایی که هوا رو به سرما می‌رود ما نیز سیستم‌های گرمایشی را روشن می‌کنیم. توجه داشته باشید که این گرما باعث می‌شود تا پوست شما خشک شده و زمینه خوبی برای ایجاد چروک شود. برای جلوگیری از این خشک شدن می‌توانید یک لیوان آب در فضای خانه قرار دهید. همین یک لیوان می‌تواند فضای خانه را مرطوب کند. علاوه بر آن می‌توانید سیستم‌های گرمایشی را کم کرده و بیشتر لباس بپوشید.

 

شکر

 

خوردن شکر تنها باعث چاقی شما نمی‌شود بلکه مشکلات بسیار زیاد دیگه‌ای هم برای شما ایجاد می‌کند. با خوردن مقدار زیادی شکر، سطح قند خون شما افزایش می‌یابد و همین باعث می‌شود تا پوست شما خراب شود و خیلی زود‌تر از حد معمول پیر بشود.

 

شغل و کار

 

همه انسان‌ها برای اینکه بتوانند زندگی خوبی داشته باشند باید کار کنند. همین کار کردن می‌تواند باعث پیر شدن افراد بشود. اول اینکه بیشتر کار‌ها و شغل‌ها با استرس همراه هستند که همین اندازه قرار گرفتن در خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد. علاوه بر آن کارکردن به مدت زیاد می‌تواند زمان شما را برای ورزش یا خواب محدود کند. سعی کنید تا در اخر هفته‌ها به ورزش و استراحت بپردازید.

 

صابون

 

شاید فکر می‌کنید که صابون بهترین دوست پوست شما میباشد اما سخت در اشتباه هستید. بر روی پوست شما ماده‌ای وجود دارد که از پوست شما محافظت می‌کند. این در حالی میباشد که وقتی صورت خود را با صابون می‌شویید این ماده پاک شده و صورتتان پذیرایی چروک‌ها می‌شود.

 

گوش کردن به موسیقی

 

همه ما ریزش مو و جهش به طرف تاسی را نشانه‌هایی از پیری می‌دانیم. تخقیقات نشان می‌دهد که گوش کردن به موسیقی با صدای بلند و از طریق هدفون می‌تواند ریشه مو‌ها را ضعیف کند و به مرور موهای شما می‌ریزد. پس مواظب موهای خود باشید.

 

رو بالشی

 

در ابتدا در نظر داشته باشید که روبالشی بهتر میباشد از جنس ابریشم یا ساتن باشد و کتان نیز یکی از بد‌ترین جنس‌هایی میباشد که می‌توانید برای رو بالشی خود انتخاب کنید. به طور کلی بهتر میباشد به پشت بخوابید زیرا خوابیدن بر روی یک طرف صورت می‌تواند باعث ایجاد چروک در صورت شما بشود.

 

رژیم غذایی کم چربی

 

بیشتر افراد سعی می‌کنند تا از مواد غذایی با چربی کم استفاده کنند تا چاق نشوند. در این میان امکان دارد تا برخی از چربی‌های اساسی مانند امگا-۳ نیز حذف بشود. امگا-۳ در مواد غذایی مانند ماهی و گردو یافت می‌شود. این اسید چرب یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از پیری میباشد زیرا نه تنها باعث جلوگیری از ایجاد چروک بر روی صورت شما می‌شود بلکه به مغز و قلب نیز کمک می‌کند.

منبع : shafaf.ir

فروشگاه مارکت سنتر