QATE

توصیه هایی برای پیر نشدن دست هایتان

 

 

 

عموماً ما با دست های مان بد رفتار می‌کنیم (سرما، کار با دست … ) و مراقبت های روزانه را دربارۀ آنها اعمال نمی‌کنیم. با این حال، برای حفظ زیبایی دست، باید به طور مرتب به آنها رسیدگی کنیم.

 

با توجه به تست های عصبی، دست بخش بسیار حساسی از جسم است.

 

پاکسازی

 

پاکسازی پوست باعث رها شدن پوست خارجی از سلول های مرده می‌شود و آن را درخشان می‌کند. اما پوست روی دست بسیار حساس و ظریف است. بنابراین برای پاکساری باید یک محصول مناسب با نوع پوست دست و توپ های بسیار ملایم تر از آنچه که برای جسم به کار می‌رود، انتخاب کنید.

طی انجام پاکسازی با انجام حرکات چرخشی باید، بر روی کف دست ها تأکید کنید.

 

مرطوب کردن


پوست دست اغلب تمایل به خشک شدن دارد، بنابراین باید دست ها را با کرم مناسب نوع پوست دست مرطوب کنید، این کار بعد از شستشوی دست و یا پس از مصرف مایع ظرفشویی و دیگر شوینده ها، اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

در حال حاضر، صدها کرم مخصوص دست وجود دارد، در میان این محصولات تمایل و رغبتی بیشتری به کاریته، روغن بادام شیرین و آرنیکا دیده می‌شود.

 

ماساژ

 

ماساژ دست ها باعث آرامش یافتن، دفع تنش های روزانه و به فعالیت انداختن جریان خون تا نوک انگشتان می‌شود. ماساژ دست به سرعت انجام می‌گیرد، پس از آن فرد آرامش و آسودگی را تا ساعدهایش احساس می‌کند. برای ماساژ دادن امکان دارد از یک کرم مرطوب کننده یا مغذی نیز استفاده شود.

 

مانیکور

 

برای زیبایی ناخن ها، ابتدا پوست های نازک اضافی را به وسیلۀ چوب شمشاد برداشته و جدا می‌کنیم.

سپس سطح ناخن ها را با استفاده از برق ناخن جلا می‌دهیم تا صاف، صیقلی و درخشان شود. توجه! برای جلوگیری از هر گونه صدمه به ناخن ها، بر روی این کار زیاد پافشاری نکنید و از تکرار زیاد آن بپرهیزید.

 

سومین مرحله: در این مرحله، با استفاده از یک سوهان ناخن ها را گرد می‌کنیم، برای اینکه ناخن ها نشکنند این کار را از خارج به طرف داخل انجام می‌دهیم.

در نهایت، با استفاده از لاک های خوشرنگ، ناخن ها را رنگ می‌کنیم.

 

ترک ها

 

این مشکل اغلب در زمستان پیش می‌آید. این زخم های کوچک ظاهر انگشت ها را ناخوشایند می‌کنند، در ضمن جای این ترک ها دردناک هم هست. برای پیشگیری از بروز این مشکل، باید به خوبی از دست ها محافظت کنیم، اساسی ترین نکته دربارۀ حفاظت از پوست دست: از تماس طولانی مدت دست با آب و سرما باید اجتناب کنید. پوشیدن دستکش (مثلاً پوشیدن دستکش پلاستیکی موقع شستن ظرف) و یا محافظت از دست زمانی که هوا سرد میباشد و از خانه خارج می‌شوید، نیز بسیار سفارش شده است.

 

باز هم توصیه می‌شود که پوست دستتان را توسط کرم های مناسب، مرطوب کنید. سفارش دیگر دربارۀ دست ها، این میباشد که شب ها پس از مالیدن کرم بر روی دست و انگشتان، دستکش کتان به دست کنید.

منبع:funshad.com

فروشگاه مارکت سنتر