QATE

روحی سالم با داشتن پوستی سالم

 

 

 

 

صورت که بیشتر از تمام بخش های جسم در چشم است، باید توسط انواع کرم های مرطوب کننده، تغذیه شود…

 

اما فایدۀ هر کدام از این انواع محصولات می‌تواند با یک تجدید نظر ساده افزایش یابد و این تجدید نظر چیزی نیست جز پاکسازی پوست.

 

صبح و شب

 

تمام متخصصان محصولات زیبایی و سلامت پوست اذعان دارند که پاکسازی روزانۀ پوست، هر صبح و هر شب، برای محافظت از پوست و بیشترین تأثیرگذاری محصولات بهداشتی، ضروری است. پاکسازی پوست بعد از بیدار شدن از خواب، پوست را نیز بیدار می‌کند، سلول های مرده و سبومی را که طی شب جمع شده از میان می‌برد و پوست را برای دریافت مواد فعال و محصولات دیگر آماده می‌کند. شب ها، این کار تنها راه حل برای از میان بردن تمام آثار مواد آرایشی و دیگر آلودگی ها (عرق، آلودگی هوا) میباشد که طی روز روی پوست جا خوش کرده اند. بنابراین پاکسازی فقط مختص زنانی نیست که آرایش می‌کنند، به این موضوع فکر کنید!

 

پاک کردن آرایش

 

قطعاً گذاشتن زمان برای پاک کردن آرایش بعد از یک مهمانی شبانه چندان آسان نیست. اما باید بدانید که در دراز مدت، پاک نکردن آرایش باعث ازدیاد سبوم می‌شود، ازدیاد سبوم تشکیل کمدون و افزایش سرعت ایجاد چروک را با خود به همراه دارد. روز به روز، رنگ پوست تیره می‌شود، رو به خاکستری شدن می‌رود و به طور خلاصه بیشتر و بیشتر دچار خفگی می‌شود.

 

علاوه بر این، در این روزگار که همه چیز کارکردهای چندگانه دارند، اگر از مواد پاک کنندۀ آرایش استفاده نکنید، خودتان را از فواید تکمیلی آن بی بهره نموده اید: این مواد پوست را لطیف می‌کنند، از آن محافظت می‌کنند و اثر پاک کنندگی ملایمی هم دارند. در تمام این موارد، مالیدن یک کرم مرطوب کننده یا ضد چروک روی پوستی که پاک سازی نشده یا آرایش آن تمیز نشده است، بی فایده خواهد بود.

 

پوسته پوسته شدن پوست، امتیازی برای زیبایی

 

پوست به طور طبیعی هر 28 روز یک بار، پوست پوست می‌شود اما این پدیده با افزایش سن کند می‌گردد. در نتیجه سلول های مردۀ بسیاری روی پوست جمع می‌شوند و پوست پیر به نظر می‌رسد. پوسته شدن روزانه با سرعت بخشیدن به پوست اندازی باعث تجدید شدن بهتر سلول های قرنیه و تحریک اپیدرم تا اعماق آن می‌شود. این اقدام رنگ دانه های پوست را تصفیه می‌کند، رنگش را روشن می‌نماید و تجدید سلولی را افزایش می‌دهد. ضمناً باعث عملکرد بهتر مواد مؤثر کرم های مرطوب کننده هم می‌شود.

 

مرطوب سازی، اقدامی ضروری برای سلامت پوست

 

نقطه قوت محصولات پاک کننده و پاک کننده های آرایشی: این محصولات اغلب حاوی موادی هستند که پوست را غنی می‌سازند. به طور مثال بسیاری از این محصولات بر پایۀ آب های درمانی که سرشار از مواد معدنی و عناصر کمینه هستند، قرار دارند. هدف از مصرف این محصولات، مرطوب سازی، زیبایی و مقاوم کردن پوست در مقابل تهاجمات خارجی است.

منبع:seemorgh.com

فروشگاه مارکت سنتر