QATE

فواید صابون بچه برای پوست‌های خشك

 

 

 

 

در فصل تابستان با توجه به مرطوب بودن هوا، افراد كمتر با عارضه خشكی پوست مواجه می‌شوند ، ولی با آغاز فصل پاییز و زمستان، ….

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز گفت: افرادی كه به عارضه خشكی پوست مبتلا هستند، هنگام استحمام باید از روغن‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌كننده استفاده كنند.

 

دكتر سیما رسایی افزود: در فصل تابستان با توجه به مرطوب بودن هوا، افراد كمتر با عارضه خشكی پوست مواجه می‌شوند، ولی با آغاز فصل پاییز و زمستان، رطوبت هوا كاهش می‌یابد و به همین علت عارضه خشكی پوست هم شایع‌ می‌شود.

 

وی اظهار كرد: خشكی پوست ممكن میباشد از عوارض كم‌‌كاری غده تیروئید، سوء‌تغذیه و كمبود ویتامین‌های مختلف در جسم باشد. عوامل ارثی هم می‌تواند در بروز این عارضه موثر باشد.

 

رسایی تصریح كرد: اگزمای سرشتی عارضه‌ای میباشد كه با خشكی و خارش پوست همراه میباشد و در صورتی كه رطوبت پوست كاهش یابد، شدت اگزما هم افزایش می‌یابد.

 

این متخصص پوست و مو خاطرنشان كرد: شستشوی مداوم صورت و جسم با صابون و مواد شوینده قلیایی، خشكی پوست را افزایش می‌دهد. صابون‌های بچه كمتر موجب خشكی پوست می‌شوند و به افرادی كه مبتلا به این عارضه هستند، توصیه می‌شود از این نوع صابون‌ها استفاده كنند.

منبع : jamejamonline.ir

فروشگاه مارکت سنتر