QATE

چهار دشمن پوست و توصیه هایی در این مورد

 

 

 

همه ما ممكن میباشد اشتباهاتی را در مراقبت از پوست‌مان مرتكب شویم كه به نظر خودمان چندان اساسی نیستند ولی در واقع تاثیر مخربی روی سلامت پوست‌مان می‌گذارند.

 

این خطاهای به ظاهر كوچك می‌توانند پوست ما را پر از لك و جوش كنند و چهره‌مان را بسیار مسن‌تر از سن واقعی‌مان نشان دهند…

 

افراد زیادی این خطاها را مرتكب می‌شوند و بعد با پوست‌های پژمرده به متخصصان پوست مراجعه می‌كنند و درخواست كِرِم‌های گران‌قیمت می‌كنند، غافل از اینكه هیچ كِرِمی معجزه نمی‌كند و ما باید هر روز از پوست‌مان مراقبت كنیم. پس بهتر میباشد كه خطاهای رایج در این زمینه را بدانیم و از آنها حذر كنیم تا پوستی شفاف، جوان و سالم داشته باشیم.

 

 

خطای اول: پاك نكردن صورت قبل از خواب

 

آخرشب میباشد و شما خیلی خسته‌اید، سردرد شدیدی دارید، خیلی خوابتان می‌آید یا به سفر رفته‌اید و در جنگل چادر زده‌اید و… علت شما برای تمیز نكردن صورتتان هر چه باشد موجه نیست. این یكی از بدترین خطاهایی میباشد كه ممكن میباشد در مورد پوستتان انجام بدهید: اینكه بدون پاك كردن صورتتان به رختخواب بروید.

 

وقتی هرچند وقت یك بار به بهانه‌ای شستن صورت را به فردا موكول می‌كنید، آلودگی‌هایی كه در طول روز روی پوستتان نشسته‌اند، همراه مواد آرایشی كه استفاده كرده‌اید، در طول خواب جذب پوستتان می‌شود و همین موضوع زمینه‌ساز ایجاد آكنه خواهد شد. تمیز كردن شبانه صورت 2 دقیقه بیشتر طول نمی‌كشد و به شادابی و جوانی پوست شما كمك زیادی می‌كند.

 


خطای دوم: این تصور كه بهترین محصولات خوب برای مراقبت از پوست، گران‌ترین مارك‌ها هستند

 

این یك دروغ بزرگ است. تحقیقات متعددی ثابت كرده‌اند كه محصولات زیبایی ارزان‌قیمت با مارك‌های معمولی كه در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند هیچ‌چیز از كرم‌های گران‌قیمت با برندهای مشهور كم ندارند. برای انتخاب كرم یا پاك‌كننده پوست مناسب كافی میباشد به داروخانه بروید و محصولی با قیمت مناسب را انتخاب كنید و اتیكت محتویات محصول را بخوانید.

 

بهترین مرطوب‌كننده‌ها و ضدچروك‌ها برای پوست، كرم‌هایی هستند كه حاوی رتینوییدها، اسیدهای هیدروكسید آلفا، ویتامین c و اسیدهیالورونیك باشند. یادتان باشد بهترین محصول برای پوست محصولی میباشد كه تركیب مناسبی از تمام این مواد باشد. ضمن اینكه گمان نكنید محصولات زیبایی پوست معجزه می‌كنند. شما باید مراقب تغذیه و خواب خود باشید و در ضمن برای اثربخشی محصولات پوستی باید حداقل تا 8 هفته پس از شروع استفاده تامل كنید.

 

 

خطای سوم: استفاده نكردن از ضدآفتاب در فصل زمستان

 

این هم یك اشتباه بزرگ دیگر. اساسی نیست كه زمستان باشد یا بهار یا تابستان، هوا ابری باشد یا بارانی یا آفتابی. واقعیت این میباشد كه اشعه‌های آفتاب همیشه حاضرند. پس یادتان باشد كه قبل از خارج شدن از منزل حتما از ضدآفتابی با اس‌پی‌اف حداقل 15 برای پوست صورت و دست‌هایتان استفاده كنید و با این كار از لك شدن و چروكیدگی پوستتان جلوگیری كنید.

 

 

خطای چهارم: سیگار كشیدن

 

هیچ‌چیز برای پوست صورت بدتر از نیكوتین سیگار نیست. اساسی نیست كه شما تفننی سیگار می‌كشید یا همیشه، ولی بهتر میباشد بدانید ترکیب‌های شیمیایی سمی موجود در سیگار، باعث پژمردگی سلول‌های پوست شما می‌شود. پس هرچه زودتر این عادت زیانبار را ترك كنید، به سلامت و زیبایی چهره‌تان كمك بیشتری كرده‌اید.

funshad.com

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر