QATE

گردن تان را جوان نگه دارید!

 

 

 

برای بسیاری از خانم‌ها و آقایان داشتن صورتی زیبا و پوستی بدون چین‌ وچروک اهمیت زیادی دارد اما حتما با افرادی مواجه شده‌اید که در عین داشتن صورتی صاف و زیبا، گردنی چروکیده و افتاده دارند به‌طوری که با نگاه به گردن آنها، سنشان را تخمین زد…

 

اگر دقت کرده باشید افراد مشهور در عرصه سیاست و هنر به این مقوله توجه ویژه دارند چون آنها می دانند پوست گردن مثل پوست صورت به مراقبت نیاز دارد. اگر می‌خواهید گردن زیبایی داشته باشید، به این توصیه‌ها عمل کنید.

 

از 30-28 سالگی کرم‌های مخصوص گردن استفاده کنید.

پایه این کرم‌ها کلاژن و الاستین میباشد و لیفتینگی آنی دارند. اگر دسترسی به این کرم‌ها برایتان ممکن نیست، از کرم‌های مرطوب‌کننده یا کرم‌های ضدچروک روز و شب استفاده کنید. برای نتیجه گرفتن بهتر توصیه می‌شود ابتدا چند ثانیه‌ کرم را کف دستتان گرم کنید بعد از بالای گردن و زیرچانه به طرف مرکز و سپس خارج بمالید.

برای کرم زدن به بالای سینه نیز ابتدا دست را بالای سینه بگذارید و به‌صورت افقی به خارج حرکت دهید. بعد از سینه به طرف گردن به حالت عمودی این کار را تکرار کنید. کرم باید کاملا جذب پوست شود.

 

ضدآفتاب بزنید

 

پوست گردن و بالای سینه بسیار نازک، حساس و به شدت در معرض صدمه است. مهم‌ترین دشمن پوست گردن، مثل پوست صورت، اشعه خورشید است. اشعه ماورای‌بنفش خورشید کلاژن را از میان می‌برد، پوست را خشک می‌کند و زمینه‌ساز پیری پوست می‌شود بنابراین بیش از 12 تا 16 ساعت زیر نورمستقیم آفتاب بمانید. در عین حال لازم میباشد هم روی پوست صورت و هم گردن و بالای سینه از کرم ضدآفتاب قوی استفاده کنید. داشتن لباس مناسبی که پوست گردن را در برابر خورشید حفاظت کند بهترین گزینه است.

 

گوماژ را امتحان کنید

 

یکی از روش‌های مطرح این روزها، گوماژ است. اگر اهل گوماژ هستید (روش لایه برداری طبیعی و ملایم پوست)، حتما این متد را روی گردن هم امتحان کنید. گوماژ به حذف سلول‌های مرده پوست و تحریک و بازسازی سلول‌های جدید کمک می‌کند و درخششی خاص به پوست می‌دهد.

 

پوستتان را تحریک نکنید

 

پوست گردن بسیار حساس میباشد و احتمال بروز اگزمای آن بالاست. تا حد ممکن روی گردن خود عطر و ادکلن اسپری نکنید و از پوشیدن لباس‌هایی که یقه‌هایی با بافت حساسیت‌زا دارند یا شال‌گردن‌های پشمی یا خزمصنوعی خودداری کنید. بسیاری از بدلی‌ها از جنس نیکل نیز آلرژی‌زا هستند و باعث بروز جوش‌های ریز و قرمز روی گردن می‌شوند. در صورت بروز هر نوع حساسیت حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.

 

گردنتان را ماساژ دهید

 

ماساژ به گردش بهتر خون و جوان ماندن پوست کمک می‌کند. عضلات گردن را باید از30 سالگی به بعد با ماساژ و کرم‌های مرطوب‌کننده جوان و عضلانی نگه‌داشت. بعد از 40 سالگی باید مرتب صبح و شب از کرم‌های بازسازی و سفت‌کننده استفاده کرد.

 

کرم‌های لیفتینگ نیز به حفظ حالت بیضی صورت و زیبا به نظر رسیدن گردن کمک می‌کنند. روغن آواکادو برای ماساژ زیر چانه تا پایین گردن بسیار مفید است. آواکادو ضدچروک بوده و برای پوست‌های خشک بسیار مناسب میباشد البته در ماساژ، نحوه حرکت دست اساسی است. باید دست را از پایین گردن به طرف چانه حرکت دهید.

 

ورزش کنید

 

برای ماهیچه‌ای و محکم شدن عضلات و پوست گردن، ورزش دادن آن بسیار اهمیت دارد. این تمرین‌ها به شما کمک خواهد کرد:

این حروف را به حالت کشیده تکرار کنید: a، e، i، o، u، y

راست بایستید و سر را به جهت‌های مختلف آرام بچرخانید.

 

دست چپ خود را پایین گردن سمت راست قرار و با حرکتی آرام و بدون فشار به طرف چانه حرکت دهید. این کار را در جهت عکس با دست دیگر تکرار کنید.

 

سر را به عقب و چانه را به جلو بکشید و برای 3 ثانیه در این وضعیت بمانید بعد برای یک ثانیه عضلات را شل و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

 

دست مشت‌شده را زیر چانه قرار دهید بعد درحالی که فشار دست وجود دارد، سعی کنید دهانتان را باز کنید. این کار از ایجاد غبغب پیشگیری می‌کند.

 

در حالی که دندان‌ها به هم چسبیده، دهانتان را باز کنید و گوشه‌های دهان را به طرفین بکشید. همزمان زبان را پشت دندان بالایی بگذارید و فشار دهید. چند ثانیه در همین حالت بمانید.

منبع : salamat.ir

فروشگاه مارکت سنتر