QATE

15 مـعـالـجـه مـوقـت کـک‌ومـک

 

 

 

کک و مک يکي از بيماري‌هاي پوستي میباشد که در ميان اروپايي‌ها، مخصوصا خانم‌هاي موبور و چشم‌آبي شيوع بيشتري دارد اما بيشتر پزشکان درمان قطعي براي آن سراغ ندارند…

 

با اين حال، تدبيرها و ترفندهاي خاصي وجود دارد که با استفاده از آنها مي‌توان از شدت اين بيماري کاست. 15 روش زير جزو همان تدبيرها و ترفندهاست.

 

1.روزي يک بار صورت خود را با شير ترشيده بشوييد و اجازه بدهيد که، 10 تا 15 دقيقه روي پوستتان باقي بماند. اسيدلاکتيک موجود در شير ترشيده، مي‌تواند باعث کمرنگ شدن لکه‌هاي کک‌ومک و نرم شدن پوست صورت شود. اگر پوستتان خشک است، شير را با يک دستمال مرطوب از روي صورتتان پاک کنيد و اگر پوست چربي داريد، پس از شست‌وشوي آن با آب ولرم، کمي صورت خود را با آبليموي ترش و تازه ماساژ دهيد و با آب ولرم، آن را دوباره بشوييد.

 

2.استفاده از ماسک ميوه‌هاي فصل مانند ماسک زردآلو يا توت‌فرنگي تازه، براي از بين بردن موقت کک‌ومک، بسيار موثر است.

 

3.کمي برنج را خيس کنيد. پس از يک هفته اين برنج نرم را آسياب و با آب هندوانه مخلوط کنيد. ماسک به‌دست‌آمده را يک روز در ميان و به مدت 15 تا 20 دقيقه روي پوستتان بگذاريد و آن را با آب ولرم بشوييد. اين کار مي‌تواند لکه‌هاي کک‌ومک را به‌صورت موقت، کمرنگ کند.

 

4.پياز قرمز را حلقه‌حلقه کنيد و روي پوست صورتتان بگذاريد. اين کار را روزي 2 بار انجام دهيد تا رنگ کک‌ومک‌تان کمرنگ شود.

 

5.عسل را گرم و با کمي آرد گندم، مخلوط کنيد. اين ترکيب را به مدت 10 دقيقه روي پوستتان بگذاريد و سپس آن را با آب گرم بشوييد و بلافاصله کمي هم آب خنک به صورتتان بپاشيد. اگر اين کار را به مدت يک هفته تا 10 روز انجام بدهيد، مي‌توانيد بدون نگراني از نمايان شدن لکه‌هاي کک‌ومک صورتتان، به ميهماني برويد.

 

6.آب جعفري را بگيريد و آن را با آبليموي تازه، مخلوط کنيد. شما مي‌توانيد روزي 2 بار محل کک‌ومک‌هايتان را با اين ترکيب، بشوييد.

 

7.پيش از خواب، کمي روغن کرچک روي پوست صورتتان بماليد. ترکيب‌هاي موجود در روغن کرچک مي‌توانند باعث کمرنگ شدن لکه‌هاي کک‌ومک بشوند.

 

8.اگر روزي 2 تا 3 مرتبه ماست ترش روي صورتتان بماليد، کک‌ومک‌هايتان کمرنگ مي‌شوند.

 

9.تربچه و شکر را با هم مخلوط کنيد و ترکيب به‌دست آمده را 30 دقيقه روي پوستتان قرار دهيد. اگر هر روز و به مدت 3 هفته اين کار را انجام بدهيد، ‌تا 2 ماه از شر لکه‌هاي پررنگ کک‌ومک خلاص خواهيد شد.

 

10.يک قاشق غذاخوري زردچوبه را با يک قاشق سوپ‌خوري ماست ترش مخلوط کنيد و آن را به‌مدت 15 تا 20 دقيقه روي پوستتان بگذاريد. با اين کار، هم کک‌ومک‌هايتان را کمرنگ مي‌کنيد و پوست صورتتان را روشن‌تر و شفاف‌تر.

 

11.هر روز به‌خصوص در روزهاي گرم که امکان تشديد کک‌ومک وجود دارد، گوجه‌فرنگي بخوريد. ترکيب‌هاي موجود در گوجه‌فرنگي مي‌تواند از بروز يا تشديد کک‌ومک، پيشگيري کند.

 

12.روزي 2 تا 3 مرتبه، صورتتان را با آب انبه ماساژ دهيد و سپس آن را آب خنک بشوييد.

 

13.هر شب، پيش از خواب، صورتتان را باآب هويج ماساژ دهيد و بگذاريد آب هويج تا صبح روي پوستتان باقي بماند. بلافاصله بعد از بيدار شدن هم پوستتان را با آب ولرم بشوييد تا تاثير آب هويج را روي کک‌ومک‌هايتان ببينيد.

 

14.خوردن خوراکي‌ها يا موادغذايي حاوي ويتامين c و e مي‌تواند در کاهش ايجاد و تشديد کک‌ومک بسيار موثر باشد.

 

15.اگر روزي يک مرتبه صورت خود را با آب و سرکه بشوييد، مي‌توانيد به کمرنگ شدن لکه‌هاي کک‌‌ومک‌تان به مرور زمان، اميدوار باشيد.

منبع:سلامت

فروشگاه مارکت سنتر