QATE

3 نکته ی مهم برای پوست خانمهای 40 ساله !

 

 

 

استفاده از کرم و لوسیونهای مخصوص بالای 40 سال یکی از راه های مراقبت از پوست در این سنین میباشد که با صرف هزینه و وقت زیاد همراه است…

 

زمانی که یک خانم به سن 40 سالگی نزدیک می شود باید به این اساسی توجه داشته باشد که داشتن یک پوست شاداب و سالم مستلزم رسیدگیهای خاص میباشد که در صورت داشتن پوستی نرمال و خوب می تواند در تداوم و ماندگاری آن کمک کند و در غیر اینصورت با مراقبتهای ویژه می تواند پوست خود را به طرف پوستی سالم و نرمال برساند.

 

استفاده از کرم و لوسیونهای مخصوص بالای 40 سال یکی از راه های مراقبت از پوست در این سنین میباشد که با صرف هزینه و وقت زیاد همراه است.

 

با کمی توجه و رعایت برخی نکات خاص، دستیابی مؤثرتر به این هدف نیز امکان پذیر است.

 

● نکته ی اول : تغذیه پوست

 

خانمهای دارای سن 40 سال و یا بالاتر باید بدانند که چون در این سن تولید کلاژن پوست به حداقل خود خواهد رسید بیشتر باید از کرم هایی که حاوی کلاژن بوده و آبرسانی کافی را به پوست می رسانند استفاده کنند چرا که تحقیقات و مطالعات کلینیکی انجام گرفته بر روی این نوع کرمها از خاصیت ضد پیری آنها خبر داده میباشد . علاوه بر این، این نوع کرمها پوست های شل و افتاده را کشیده، خاصیت الاستیکی و استحکام پوست را بهبود بخشیده و اندازه چین و چروک و عمق آنها را نیز کاهش می دهد.

 

● نکته ی دوم : لایه برداری از پوست

 

اسید لاکتیک و اسید سالیسیلیک دو ماده لایه بردار مناسب برای پوست صورت به شمار می روند.

 

این دو ماده طبیعی از قند موجود در شیر و میوه ها گرفته شده و باعث کوچک شدن منافذ پوستی، محدود کردن چروک ها و لایه برداری سلول های مرده پوستی می شوند.

 

در افراد بالای ۴۰ سال، اسیدلاکتیک تأثیر بسزایی روی پوست دارد زیرا در این سنین پوست خشک و بی حالت شده و تغییررنگ پیدا می کند. این لوسیون مرطوب کننده نه تنها لکه های پوستی را از میان برده و رنگ پوست را به حالت اولیه باز می گرداند، بلکه رطوبت تأمین شده توسط این ماده، به پوست درخشش خاصی خواهد داد.

 

سالیسیلیک اسید پوستی را بسته و باید چندبار در هفته مورد استفاده قرار بگیرد. این ماده علاوه بر آن تولید کلاژن ها را افزایش داده و علاوه بر تأمین رطوبت، به حل شدن و از میان رفتن خطوط روی پوست و بقیه صدمه های پوستی کمک می کند.

 

●نکته ی سوم : مرطوب کننده

 

متأسفانه بیشتر کرم های مرطوب کننده حاوی مقدار زیادی موادشیمیایی بوده و سطح پوست را با چربی های غیرطبیعی می پوشانند. در این میان روغن شترمرغ یک مرطوب کننده طبیعی با ترکیبات مشابه چربی پوست میباشد که نه تنها از پوست در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند، بلکه در جلوگیری از بروز چروک و درمان پوست های صدمه دیده و ملتهب نیز مؤثر است.

 

روغن شترمرغ برای انواع پوست ها مفید بوده و باعث تحریک مشکلات پوستی مانند خشکی پوست، جوش های سرسیاه و یا سرسفید نخواهد شد. علاوه بر این که در درمان سوختگی، اگزما و پسوریازیس نیز مؤثر است. استفاده این روغن هر روز و پس از هربار شست وشو توصیه می شود.

منبع:seemorgh.com

فروشگاه مارکت سنتر